Střecha

Široká škála pálených tašek pro všechny typy staveb

Pod označením pálená střešní taška se dnes skrývá široká škála tvarů, barev a také technických nuancí. Investoři obvykle preferují výběr podle tvaru a barvy. Jenže kritérií je mnohem více.

Pálené tašky i pro nízké sklony

S doplňkovou hydroizolační vrstvou lze z nabídky společnosti TONDACH nejníže použít tašku Samba 11, a to už od sklonu 12 stupňů. Pokud má být střecha bezpečná i bez budování vyšší třídy doplňkové hydroizolační vrstvy, tak je třeba dodržet tzv. bezpečný sklon. Pod krytinu pak stačí použít běžnou difúzně otevřenou pojistnou hydroizolaci. Také v tomto ohledu nabízí největší možnosti opět taška Samba 11 s bezpečným sklonem pouhých 22 stupňů.

Volnost při pokládce

Méně obvyklým termínem v souvislosti se střešními taškami je posuvnost. Znamená to, že zámky na spodní straně tašky jsou uzpůsobeny tak, aby umožňovaly navazování řad tašek nad sebou s určitou tolerancí, bez nutnosti striktně dodržet jednu přesně danou vzdálenost. Díky tomu lze např. u výměny krytin využít původní laťování, také nové rozlaťování plochy střechy je jednodušší a není třeba tašky přiřezávat. Z tohoto pohledu poskytují největší toleranci (6 cm) tašky Brněnka 14 a Hranice 11. Další posuvné tašky jsou Figaro 11, V11, Samba 11 a Stodo 12. Ostatní typy tašek jsou neposuvné.

Figaro 11

Tašky se liší svým formátem

Velký formát představuje úsporu v počtu tašek na m2 (rozdíl může činit až 7 ks/m2) a projeví se nejen v samotných nákladech, ale také v ceně dopravy a rychlosti pokládky. K velkoformátovým taškám patří Hranice 11, Samba 11, Figaro 11 a novinka V11.

V11

Vzhled tašek podléhá módě

Ploché tašky jsou nejnovějšími modely a reagují na současné architektonické trendy. Jejichž horní plocha je buď zcela hladká nebo jen nepatrně členěná, aby na střeše vytvářela hru světel a stínů při různých odrazech paprsků. Zcela hladkou plochu má Figaro 11, novinka V11 je obohacena o zlomy ve tvaru V. K plochým taškám patří samozřejmě i klasická bobrovka.

K tradičním typům pálených tašek patří drážkové nebo také profilované tašky. Jejich horní plocha je členěná drážkami pro lepší odvod vody. Různé varianty zpracování a krajových odlišností daly vzniknout drážkovým taškám jako Hranice 11, Brněnka 14, Falcovka 11 a Francouzská 14.

Přechod mezi nejmódnějšími plochými taškami a klasickými drážkovými taškami tvoří tašky s vlnou. Vnější líc jednotlivých tašek je nepatrně úpraven, ale vynikne teprve v rámci celé plochy střechy. Jako tašky s vlnou se označují krytiny Stodo 12, Samba 11 a tradiční prejz.

Francouzská 14

Mix tvarů, barev, designů a možností aplikace krytin TONDACH je vytvořen tak, aby vyhověl každému požadavku. Promítá se do něj tisíciletá historie pálených tašek, během nichž dokonale porozuměly požadavkům zákazníků.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*