Stavba domu

Rychlé a jednoduché řešení věnce – nová inovace HELUZ se jmenuje RAPID

Nejčerstvější produktová novinka cihelného systému HELUZ přivítá do rodiny Smysluplného celku inovativní věncovku nesoucí příhodný název RAPID. Oproti běžným věncovkám se vyznačuje nadstandartní tepelnou izolací a výrazným zrychlením a zjednodušením stavby. 

Žhavá novinka je určena pro bednění věnců v koruně stěny u bungalovů a obezdívání stropů HELUZ MIAKO a má velkou řadu výhod: 

+ Skvělé tepelně izolační vlastnosti
+ Systémové řešení HELUZ
+ Keramický podklad pod omítku – kompatibilní s cihelným zdivem
+ Cenová dostupnost
+ Rychlost montáže
+ Ruční montáž
+ Nízká váha
+ Zkracování dle potřeby běžnými nástroji

Jedná se o nenosnou tvarovku určenou ke snadnému obezdívání železobetonových věnců, ztužujících věnců a stropních konstrukcí. RAPID je systémovým doplňkem uceleného stavebního systému HELUZ. 

Bednicí tvarovky HELUZ RAPID se ukládají na očištění a suchý podklad a vyrovnanou ložnou plochu z broušených cihel HELUZ. Tvarovky se pokládají svojí ložnou plochou do housenky HELUZ pěny, tzn. plochou na které je polystyren a cihelný obklad v jedné rovině. V průběhu montáže se poloha tvarovek stabilizuje pomocí montážních spon.

 HELUZ RAPID se může zkracovat řezáním. Je určená pro chráněné zdivo, kdy cihelná strana směřuje vždy k líci zdiva. Má jednu ložnou plochu, kterou se ukládá pouze na vyrovnané zdivo z broušených cihel. Při horní straně jsou tvarovky opatřeny ozubem, aby nemohlo dojít k zatížení cihelného obkladu tvarovky např. zdivem dalšího patra či jinými nosnými prvky.

Poloha usazení HELUZ RAPID

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*