Projekt měsíce

Rodinný dům Malenovice

Dům pro čtyřčlennou rodinu byl navržen do malé obce, na mírně svažitý pozemek v podhorské oblasti  a respektuje místní situaci a regulativy CHKO. Z nich vyplynul obdélníkový tvar se sedlovou střechou, orientace hřebene téměř rovnoběžně s vrstevnicemi, orientace obytných místností na jih a západ, zastavěnost pozemku 15 %.

Dispozici tvoří tři na sebe navazující celky: vstupní část s garáží, krytým stáním, zádveřím a technickou  místností, ložnicová se třemi pokoji a zázemím a společný obývací prostor v hlavním průčelí, s krytou terasou. Dětské pokoje využívají i prostor v podkroví. Kombinací fasádních a střešních oken vznikl vzdušný a prosluněný interiér. 

Dům se vyznačuje elegantní architekturou s kompaktním moderním designem, která se harmonicky propojuje s okolním prostředím. Poskytuje pohodlné bezbariérové bydlení s veškerým moderním komfortem a nadstandardním zázemím.  

Technické údaje:
Zastavěná plocha:
364,5 m2
Užitná plocha: 249,24 m2
Konstrukce: železobetonové základové pasy a podkladní deska, keramické zdivo tl. 500 mm bez zateplení, dřevěný krov s izolací z minerální vaty, falcovaná hliníková krytina bez okapů.
Autor projektu: Van Stajpen Architecture, mladé ostravské architektonické, projekční a designové studio

Výhody:
+ elegantní moderní architektura
+ trvanlivé nadčasové materiály
+ prostorná společná obývací část s terasou
+ prostorné ložnice
+ dostatek úložného prostoru
+ velká technická místnost
+ velká garáž propojená s domem

Nevýhody:
– velká délka stavby (vyplynulo ze situace na pozemku a regulativů)

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*