Stavba domu

I vy sami můžete postavit svůj dům snů

Stavíte svépomocí a přitom chcete dům bez kompromisů, v tom nejvyšším standardu třetího tisíciletí? Dům dispozičně i vzhledově jedinečný, zdravý, s komfortním vnitřním prostředím, chytře hospodařící s energiemi, vodou i odpady, přitom finančně dostupný a s minimálními provozními náklady? S příručkou, kterou připravil Wienerberger, to není nic nemožného. Zvláště, když k ní patří i velkorysá podpora.

Dům, o němž je řeč, se jmenuje Wienerberger e4 dům. Koncept, který vznikal ve spolupráci s ČVUT a dalšími experty, stojí na pomyslných čtyřech pilířích, jimiž jsou Ekologie, Energie, Estetika a Ekonomika. A není to jen myšlenka na papíře, takové domy už od loňska v Česku existují, další se stavějí a desítky dalších projektů se připravují.

Pokud si myslíte, že takový dům není nic pro vás, protože chcete stavět svépomocí a tohle je projekt jen pro velké firmy, usvědčíme vás z omylu.

První krok: Online konfigurátor

Začít můžete třeba tím, že si své představy o budoucím domě díky online konfigurátoru během několika minut zhmotníte do virtuálního modelu. Legislativa je dnes přísná a vlastně každá stavba musí odpovídat standardu domů s téměř nulovou spotřebou energie. Všechny prvky, které konfigurátor nabízí, proto odpovídají standardu NZEB.

V pouhých šesti krocích se od představy přenesete k reálné podobě domu a budete mít v ruce i základní rozpočet a použité materiály. Stačí zadat velikost domácnosti, dispozice a standard bydlení, navrhnout tvar a vzhled domu, vybrat si z osvědčených stavebních materiálů pro konstrukci domu, zvolit ideální způsob vytápění, ohřevu teplé vody a další moderní technologie, doplnit parametry pozemku i nároky na bezprostřední okolí domu a dostanete 3D model, s nímž už potom mohou pracovat certifikovaní e4 projektanti a architekti. Začněte si plnit sny online na webu www.konfiguracedomu.cz

Druhý krok: Nechejte se (s)vést

Máte pozemek, projekt, rozpočet a můžete se pustit do stavby. Jak? To právě na více než padesáti stranách řeší příručka, kterou připravil Wienerberger ve spolupráci se serverem Svepomoci.cz. Proč? To je nasnadě, svépomocné stavění má v Čechách, na Moravě i ve Slezsku tradičně velké množství příznivců, které navíc neklesá.

Pojďme proto nahlédnout do obsahu zmíněné publikace. Už názvy jednotlivých kapitol dávají jasně najevo, že příručka pokrývá celou stavbu: Založení první řady obvodového zdiva, Zdění obvodového zdiva, Překlady, Založení a zdění vnitřního nosného zdiva, Skládaný strop, Založení a zdění obvodového zdiva v patře, Věnec a štíty, Nadkrokevní izolace, Laťování a pokládka střešní krytiny, Vnitřní příčky.

Deset kapitol, v nichž vám se stavbou domu radí ti nejzkušenější odborníci. Můžete se proto spolehnout, že vše jsou osvědčené a kvalitní materiály a postupy. Písemné rady doprovázejí také názorné fotografie i instruktážní videa a vše je zpracováno i sdělováno formou, která je srozumitelná i laikům. Pamatováno je samozřejmě na všechny detaily, od potřebných pomůcek a materiálů až po speciální úkony, jako je například dokonalé zaměřování.

Zjednodušeně řečeno – nechejte se svést ke stavbě domu snů s Wienerbergerem. Povede vás celou stavbou krok za krokem a provede vás bezpečně všemi nástrahami.

Nejste v tom sami

A nejen že vás povede a provede, na každém kroku vám bude skutečným partnerem. Škála podpory a pomoci, kterou Wienerberger všem svépomocníkům nabízí, je totiž široká a pokrývá skutečně všechny fáze výstavby, od přípravy projektu až po kolaudaci.

Jak jsme si řekli, k dispozici je síť certifikovaných projektantů i architektů a také skutečná podpora, která vedle dotačního poradenství a administrace dotací nabízí i nezávislou kontrolu stavby v celém jejím průběhu, odborné založení stavby, přednostní dodávky stavebního materiálu či závěrečný certifikát nezávislého Centra stavebního inženýrství.

Desítky dalších pomocných rukou máte k dispozici ale po celou dobu samotné stavby. Jen namátkou, hned u první fáze, při zakládání první řady obvodového zdiva, můžete využít proškolení ze založení zdiva i zdění a také si můžete zapůjčit zakládací sadu i rotační laser. A podobná pomoc je svépomocníkům k dispozici doslova na každé stránce příručky.

Ostatně, není nic jednoduššího, než se přesvědčit – příručku si můžete od listopadu zdarma, na webových stránkách Wienerberger e4 domu i na portálu Svépomocí.cz, snadno stáhnout. Může to být ten úplně první krok k vašemu domovu snů.

Zdroj: Wienerberger

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*