chytrý komín HELUZ SMART
Stavba domu

Chytrý komín je ideální pro moderní úsporný dům

Nový chytrý komín HELUZ SMART je určen pro ty, kteří si chtějí postavit moderní efektivní dům. Novinka je totiž ideální kombinací ekonomické výhodnosti, úspory místa, jednoduché instalace a univerzálního využití. Zároveň je kompatibilní s moderními technologiemi domu, jako je např. rekuperace.

O novém komínovém kompletu HELUZ SMART lze říci, že je s rozměry 32 x 32 cm nejmenší keramický komín na trhu (oproti tradičním 40 x 40 cm). Díky již z výroby izolované izostatické vložce je montáž komínu maximálně snadná a zároveň je komín HELUZ SMART vhodný pro naprostou většinu běžných spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Zvládne pevná, plynná i kapalná paliva, suchý i mokrý provoz.

chytrý komín HELUZ SMART

HELUZ SMART je nejmenší keramický komín na trhu

Komínový systém HELUZ SMART kombinuje půdorys ve tvaru čtverce o rozměrech 32 x 32 cm s nejžádanějšími průměry kruhové izostatické vložky 160 mm a 180 mm. „Keramické komíny obvykle mají větší rozměry 40 x 40 cm, takže to je skutečně hodně subtilní konstrukce v rámci toho, co do něj dokážeme dát. Určitě to je nejmenší komín z keramických tvárnic na našem trhu,“ potvrzuje Ing. Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ. Jednou z výhod komínového systému HELUZ SMART je tedy úspora místa.

chytrý komín HELUZ SMART

Snadná instalace díky z výroby izolované izostatické vložce i broušeným tvárnicím

Komínové těleso HELUZ SMART sestává z obvodového pláště z jednodílné broušené keramické tvárnice, do které se na stavbě vkládá izolovaná izostatická vložka. Ta je izolovaná již z výroby, což snižuje počet kroků při samotné montáži, která je tak výrazně rychlejší, jednoduší a bezpečnější. Ostatní komíny jsou obvykle dodávané jako tvárnice, vložky a samostatná izolace. Izolací pak buď musíte vložku na stavbě obalit, nebo ji vkládáte do tvárnice, což je samozřejmě pracnější a složitější postup.

„Tím, že dodáváme vložku s integrovanou izolací, tak stavebník už jen skládá broušené tvárnice a do nich vkládá vložku. V rámci stavěných zděných komínů se jedná o nejpokrokovější a nejjednodušší systém. Navíc bych zdůraznil fakt, že komín je tvořen přesnými broušenými tvárnicemi, což u jiných komínových systémů a našich konkurentů není samozřejmostí. Broušené komínové tvárnice obvodového pláště tedy také přispívají k rychlé montáži,“ pokračuje Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ.

chytrý komín HELUZ SMART

Komín HELUZ SMART je univerzální a vhodný pro pevná, plynná i kapalná paliva

Předností nového komínu HELUZ SMART je i jeho univerzalita. Je vhodný pro naprostou většinu běžných spotřebičů, zvládne pevná, plynná i kapalná paliva, suchý i mokrý provoz. Právě certifikace nejen pro základní suchý provoz, ale i pro ten mokrý (například u moderních automatických kotlů na uhlí nebo pelety se vlhkost obsažená ve spalinách sráží na stěnách komínové vložky a stéká dolů) je další předností nového komínu HELUZ SMART. „Certifikace je důkazem kvality a univerzality komínu. Zákazník není omezen, jaký spotřebič může na komín napojit, protože má certifikovaný univerzální komín pro suchý i mokrý provoz, který lze použít téměř pro jakýkoliv spotřebič,“ chválí novinku Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ.

Komín HELUZ SMART je navíc v interiérové části dostatečně těsný, aby nezvyšoval energetické ztráty budovy nebo například nekomplikoval provoz domácí vzduchotechniky. Komín s obyčejnou šamotovou vložkou musí mít větrací mřížku, která spojuje interiér s exteriérem kvůli provětrávání komínu z důvodu vysoušení a bezpečnosti. Ale protože komín HELUZ SMART má prémiovou kvalitu vnitřní izostatické vložky, která provětrávání nepotřebuje, tak spodní mřížka není potřeba. Je tedy vhodný do nízkoenergetických domů. „HELUZ tak připravil řešení pro všechny stavebníky, kteří chtějí do svého chytře řešeného a úsporného domu kvalitní dispozičně úsporný komín,“ vysvětluje Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ.

Certifikovaný spolehlivý komín s bezpečnostní mezerou pouhých 30 mm

Komínové systémy HELUZ byly jako první v Česku (a zatím i jediné) certifikovány podle nové evropské normy. Umožňují snížit mezeru mezi komínem a hořlavými materiály až na 30 mm, a to při zachování stoprocentní požární bezpečnosti. To samozřejmě platí i pro komín HELUZ SMART.

Kvalitní materiály zaručují odolnost komínu HELUZ SMART při vyhoření sazí a proti teplotním šokům. Novinka odolá také agresivním spalinám a kondenzátům. Bezpečně a spolehlivě odvádí spaliny do volného ovzduší, konstrukce však neumožňuje přisávání vzduchu ke spotřebiči, což je funkce nabízená jiným systémem HELUZ.

Komínový komplet HELUZ SMART je možné dle přání zákazníka doplnit o prvky příslušenství, jako jsou různé typy komínových stříšek nebo kotvení ke krovu. Pro kvalitní a bezpečné provedení stavebních detailů v oblasti stropů a střechy jsou také k dispozici parotěsné prostupy. Veškeré komponenty jsou skladem a připraveny ke kompletaci, což umožňuje maximálně zkrátit dobu dodání.

„Chytrý zákazník, který si staví efektivní dům, tak pro něj je komín HELUZ SMART perfektní řešení, protože je to komín efektivní ekonomicky, prostorově, montáží i svou univerzalitou,“ dodává Martin Coufalík, produktový specialista společnosti HELUZ.

Zdroj: HELUZ

One Comment

  1. Tomas pilny

    Prosím o zaslání dalšíh informací jako ceny atd.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*