Stavba domu

Postaveno a zatepleno v jednom kroku. Jednovrstvé zdivo šetří čas i práci na stavbě

Možnost stavby bez dodatečného zateplovacího systému díky jednovrstvému zdivu oceňují investoři nejen napříč Českou republikou. Už od roku 2011 nabízí Porotherm ekologičtější, zdravější a celkově výhodnější možnost stavby domu z jedné vrstvy v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu. Díky ověřené kvalitě jednovrstvých cihel není potřeba žádný dodatečný zateplovací systém, a navíc práce s tímto zdivem šetří čas, náklady na další materiály, stavbu lešení a zaměstnání odborníků. V jednom kroku je postaveno i zatepleno. Investice do hrubé stavby domu je to nejdůležitější a nevyměnitelné, proto se vyplatí vybírat především podle kvality.

Investice do obvodového zdiva představuje zhruba 7 % z celkové částky za stavbu domu. Ačkoliv se to nemusí zdát jako vysoké číslo, volba zdiva určuje stabilitu, odolnost a rozhoduje o tepelněizolačních parametrech stavby, a především už nelze nikdy vyměnit. Proto investorům doporučujeme stavět z jednovrstvého zdiva. Díky výborným tepelněizolačním vlastnostem splňují cihly nízkoenergetický i pasivní standard, a to i bez dodatečného zateplení. Investice do kvality se po čase projeví i úsporou financí za vytápění nebo letní klimatizaci. Jedná se o bezpečnou volbu, která snižuje riziko požáru a vytváří v domácnosti zdravé prostředí,“ říká produktový specialista provádění staveb Matěj Jurečka.

Typ cihlyCeníková cena za m2 zdiva*Běžná cena za m2 zdiva**Průměrná cena zateplení polystyrenem za m2***Průměrná cena zateplení minerální vatou za m2Celková cena za m2
44 T Profi5 114 Kč3 069 Kč0 Kč0 Kč5 114 Kč
38 T Profi4 429 Kč2 658 Kč0 Kč0 Kč4 429 Kč
44 EKO+ Profi3 853 Kč2 312 Kč0 Kč0 Kč3 853 Kč
38 EKO+ Profi3 441 Kč2 065 Kč0 Kč0 Kč3 441 Kč
30 Profi2 113 Kč1 268 Kč600‐1 000 Kč800‐1 500 Kč2 713‐3 613 Kč
24 Profi1 782 Kč1 069 Kč600‐1 000 Kč800‐1 500 Kč2 382‐3 282 Kč

*Uvedené ceny zahrnují zdicí pěnu Dryfix dodávanou s cihlami Porotherm.
**Cena po 40% slevě z ceníku.
*** Průměrná cena za běžnou izolaci, ne za pasivní standard.

Metoda jednovrstvého zdění je stará jako stavba sama. Díky technologii broušených cihel, která stavby provází v posledních desítkách let, je stále možné využívat tuto tradiční technologii a plnit tak neustále zpřísňující tepelné normy. I když jde o tradiční řemeslo, řada stavebních firem má s jednovrstvými cihlami málo zkušeností. I proto je velice důležité se při výběru dodavatele spoléhat na kvalitu a volit ověřené firmy, které v případě potřeby poradí i s projektem.

Ve Wienerbergeru podrobujeme veškeré naše výrobky i postupy a materiály důkladným zkouškám, abychom měli jistotu, že naše technologie funguje správně a vydrží desítky let bez oprav. Jednovrstvé cihelné zdivo má prokázanou životnost minimálně 100 let. Navíc díky jednoduchosti zdění představuje skvělou volbu pro svépomocníky. Postaveno i zatepleno je totiž v jednom kroku. Zároveň odpadá nutnost kupovat polystyren, minerální vatu či jiné typy izolace pro dodatečné zateplení fasády a shánět řemeslníky, kteří je namontují. Minimální je i údržba a případné opravy, protože zateplovák je náchylnější k mechanickému poškození a jeho oprava je technologicky i finančně náročnější,“ vysvětluje Matěj Jurečka.

Nejdůležitější část celého postupu je návrh kompletního systému včetně omítky. Wienerberger proto intenzivně spolupracuje i s výrobci omítek a omítkových systémů

7v1: Pořádné cihly

a hledá ta nejlepší řešení, která ve výsledku tvoří funkční celek. Dále poskytuje kalkulace spotřeby materiálu, pomoc se založením zdiva a další poradenství.

Nejlevnější řešení není zdaleka vždy také to nejlepší. U stavby domu to platí dvojnásob. Pokud se vyvarujeme chybám a zdánlivě výhodným řešením již v začátku, ušetříme nadbytečné výdaje za vytápění, protože získáme výborně izolující obvodové zdivo. Především ale nebudeme muset řešit následné opravy nerovností a mechanických poškození povrchu zdí, kterým se díky prvotní investici do kvality a precizní práci můžeme vyhnout,“ uzavírá Matěj Jurečka.

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*